Antyrodzinne osiągnięcia hiszpańskich komunistów: Dwóch ojców i łono do wynajęcia

Aktualizacja: 2010-11-9 10:18 pm

Hiszpański rząd ułatwił adopcję gejom, którzy korzystają z nielegalnych usług surogatek, by zostać „ojcami”. Wydana w październiku br. instrukcja to kolejny sukces hiszpańskich gejów, którzy chcą mieć „swoje” dzieci.

Ministerstwo Sprawiedliwości nakazało wpisywanie do rejestru stanu cywilnego dzieci urodzonych za granicą przez matki zastępcze na zlecenie homoseksualnych Hiszpanów. Rola tzw. surogatki ogranicza się do przyjęcia zarodka poczętego in vitro, donoszenia i urodzenia dziecka oraz oddania go zamawiającym. Instytucja surogatek jest w Hiszpanii nielegalna.

Wyspecjalizowane agencje oferują parom gejowskim podróż do USA, opiekę medyczną, koszt wynajęcia surogatki i powrót z dzieckiem, które teraz otrzyma w Hiszpanii metrykę z nazwiskami „ojców”. Matka pozostanie nieznana.

Drogę do legalizacji takiego procederu przetarła para gejów z Walencji. Znaleźli oni w USA kobietę, która zgodziła się na „odpłatne urodzenie dziecka”. W jej organizmie umieszczono zarodki powstałe z komórek jajowych nieznanej dawczyni zapłodnionych plemnikami obu panów. W 2008 r. na świat przyszły bliźniaki. W konsulacie Hiszpanii w Los Angeles gejom odmówiono rejestracji dzieci.

Para odwołała się do resortu sprawiedliwości w Madrycie, który przychylił się do ich prośby, tłumacząc obejście prawa „troską o dobro dzieci”. Ponieważ decyzji próbował sprzeciwić się sąd w Walencji, żeby na przyszłość „oszczędzić gejom takich przykrości”, Ministerstwo Sprawiedliwości wydało formalną instrukcję w tej sprawie. Precedens wyznaczył normę prawną.

Szef Hiszpańskiego Forum Rodziny Benigno Blanco stwierdził: „Skoro brak jakichkolwiek kryteriów moralnych, które wyznaczałyby granice tego, do czego można się posunąć w manipulowaniu życiem, z czasem zalegalizuje się wszystko. Pod tym względem Hiszpania kompletnie rozbroiła się moralnie.”

W związku z całą sprawą w Hiszpanii pojawiły się żądania legalizacji matek zastępczych. Domagają się tego nawet feministki, które jeszcze niedawno uważały korzystanie z surogatek za wyzysk. Teraz mówią, że jeśli matka zastępcza godzi się na to z własnej woli, bez nacisków, to ma do tego pełne prawo. Zmiana podejścia feministek jest naturalną konsekwencją poparcia dla par gejowskich, łącznie z prawem do posiadania i wychowywania dzieci.

Płatne usługi surogatek są legalne m.in. w Rosji, Gruzji, na Ukrainie, w niektórych stanach USA (Kalifornia i Floryda) i w Indiach. Nieodpłatnie i z wieloma zastrzeżeniami można urodzić komuś dziecko w Wielkiej Brytanii, Holandii, Grecji, Danii, Izraelu, Kanadzie i Australii.

[Na podstawie materiału w: „Rzeczpospolita” (M.G., M.T-O) – 29.10.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « HLI News : Dwóch ojców i łono do wynajęcia»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28313 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]