Szczecin: “Nieznany sprawca” podpalił mieszkanie sympatyka PiS

Aktualizacja: 2010-10-25 1:01 pm

Wczoraj w Szczecinie we wczesnych godzinach rannych nieznany sprawca podpalił drzwi do mieszkania byłej członkini komitetu honorowego Prawa i Sprawiedliwości.

Według relacji pani Danuty Ossowskiej do zdarzenia doszło około godz. 6.00. Ogień dostrzegł sąsiad, który właśnie przechodził obok drzwi do mieszkania pani Danuty. Wezwano policję, na miejscu spisano protokół. Policja pobrała próbki z drzwi i wycieraczki do zbadania, czy polano je substancją łatwopalną. Sprawcy nie ujęto.
Pani Danuta Ossowska była łączniczką Armii Krajowej, aktywnie wspierała Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach prezydenckich była członkiem honorowym komitetów Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego. To również osoba zasłużona w środowiskach patriotycznych, była organizatorką Zjazdu Żołnierzy Kresowych Armii Krajowej w Międzyzdrojach w 2008 roku, na którym był obecny śp. prezydent Lech Kaczyński.
Pani Ossowska ma nadzieję, że całe zdarzenie nie ma jednak podłoża politycznego. – Sądzę, że zrobił to jakiś pijak. Wszyscy tu o mnie wiedzą, że działam społecznie, że jestem sympatyczką PiS. Mam nadzieję jednak, że to nie miało wpływu – zauważa.
– Nie wiem, jakie podłoże miało to zdarzenie. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy wpisuje się ono w ciąg tragicznych zdarzeń, do jakich ostatnio dochodzi. Ale istnieje taka obawa – zauważa Leszek Dobrzyński, przewodniczący PiS w Szczecinie. Warto dodać, że w sobotę miasto odwiedził lider PiS Jarosław Kaczyński, który był gościem konwencji wyborczej tej partii na Pomorzu Zachodnim.

Anna Ambroziak

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Nasz Dziennik, Poniedziałek, 25 października 2010, Nr 250 (3876) -- [Org. tytuł: « Ogień pod mieszkaniem sympatyka PiS »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27811 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]