Żydzi pozwali Węgry za transport do “obozów zagłady”

Aktualizacja: 2010-10-22 12:35 pm

Grupa węgierskich Żydów ocalałych z Holocaustu oraz ich krewni żyjący w Stanach Zjednoczonych złożyli pozew przeciwko państwu węgierskiemu i węgierskim kolejom. Zarzucają im współpracę z hitlerowcami w eksterminacji Żydów w czasie drugiej wojny światowej.

W pozwie, złożonym w sądzie amerykańskiego Dystryktu Kolumbii, zarzucono państwu węgierskiemu oraz dwóm spółkom kolejowym, że w czasie wojny konfiskowały mienie Żydów i transportowały ich do obozów zagłady, gdzie wielu z nich zginęło. Autorzy pozwu domagają się odszkodowania i zwrotu zrabowanego mienia. Kwoty odszkodowania nie podano. Pozew złożono w imieniu około 300 osób, ale autorzy twierdzą, że może ich być około 5 tysięcy.

IAR/MTI/Siekaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Węgry - USA - Holocaust - pozew»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27722 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]