Hillary Clinton wspiera homoseksualnych nastolatków

Aktualizacja: 2010-10-21 1:35 pm

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oferuje wsparcie nastolatkom, „prześladowanym za homoseksualizm”. „Trzymajcie się i proście o pomoc” – radzi im amerykańska polityk, była kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Clinton USA podkreśla, że jest “każdego dnia wdzięczna” lesbijkom, gejom i transseksualistom, zatrudnionym w Departamencie Stanu, za ich pracę. Wskazuje, że jeszcze nie tak dawno ludzie ci nie mogliby pracować w służbie publicznej.

„Amerykanie muszą dołożyć więcej starań, żeby przezwyciężyć bigoterię i nienawiść” – mówiła Clinton w specjalnym przesłaniu zamieszczonym na portalu YouTube.

Clinton wypowiadała się w kontekście niedawnych aktów samobójczych młodych Amerykanów uwikłanych w aktywność homoseksualną.

Hillary Clinton od lat publicznie podkreśla negatywny wpływ rzekomej „dyskryminacji prawnej” na funkcjonowanie społeczne osób homoseksualnych. Jej zdaniem niecałkowite równouprawnienie osób homoseksualnych prowadzi do „trwałego poczucia wykluczenia i napiętnowania mniejszości seksualnych”.

Wypowiedzi Hilary Clinton gładko wpisują się w retorykę środowisk gejowskich.

[Por. PAP, „Rzeczpospolita’ – 20.10.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27683 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]