Rosja: milicja ograbiła i zabiła katolika z Tadżykistanu

Aktualizacja: 2010-10-15 2:18 pm

Grupa rosyjskich milicjantów razem ze wspólnikiem z obwodu moskiewskiego napadła, ograbiła, a następnie śmiertelnie pobiła obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna był katolikiem i przewoził parafialne pieniądze.

W podmoskiewskim wydziale komitetu śledczego wszczęto śledztwo przeciwko mieszkańcowi Żeleznodorożnego i czterem milicjantom oskarżonym o grabież i morderstwo katolika z Tadżykistanu. Ta grupa podejrzana jest również o inne ciężkie przestępstwa.

Drugiego października ok. godz. 22.30 dwaj milicjanci zatrzymali dla kontroli dokumentów idącego pieszo 33-letniego obywatela Tadżykistanu Achmeda Merzizowa, który miał przy sobie większą sumę pieniędzy pobranych z jednej z parafii katolickich w Tadżykistanie. Mężczyzna posiadał dokumenty potwierdzające, że jest oficjalnym przedstawicielem Kościoła katolickiego. Milicjanci przekazali go drugiemu dwuosobowemu patrolowi milicji, jakoby do sporządzenia protokołu na posterunku. Ci, po zabraniu mu dwóch tysięcy rubli, wypuścili go. Przez telefon komórkowy jeden z milicjantów naprowadził na Tadżyka znajomego bandytę, który ciężko pobił go, powodując śmierć, i ograbił z reszty pieniędzy. Sumą ponad czterdziestu tysięcy zabójca podzielił się ze swoimi wspólnikami w mundurach milicyjnych.

Obecnie trwa śledztwo. Zabójca i jeden z milicjantów zostali zatrzymani. Trwają poszukiwania pozostałych bandytów.

W. Raiter, Moskwa

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27444 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]