“Otwarta Rzeczpospolita” organizuje debatę na temat nienawiści – przyjdź i Ty i wyraź swoją opinię kto naprawdę kogo nienawidzi i kto pragnie cenzury

Aktualizacja: 2010-10-4 4:46 pm

“Masz dość nienawistnych słów, obrażania i dyskryminacji  w języku publicznym? Oburza Cię bezkarność  mówiących? Chcesz zareagować, ale nie wiesz jak? Przyjdź na debatę i weź udział w dyskusji.” – wzywa organizacja “Otwarta Rzeczpospolita”.

I Publiczna Debata Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita i Teatru Polskiego, dedykowana jest pamięci Marka Edelmana w pierwszą rocznicę śmierci tego mieszkającego w Polsce Żyda, którego przedstawia się dziś jako wzór, a który w swoim życiu wielokrotnie ukazywał swe antypolskie i antykatolickie fobie – dwie charakerystyczne cechy wielu mieszkających w Polsce, lecz nie utożsamiających się z Polską i Jej prawdziwymi, katolickimi korzeniami, Żydów.

Organizacja “Otwarta Rzeczpospolita” zaprasza na debatę pod nazwą „Zło może urosnąć”, czyli “o tym jak i dlaczego reagować, kiedy słyszymy mowę nienawiści”, która ma odbyć się 11 października 2010 o godz. 17:45 na Scenie Kameralnej (wejście od ul. Sewerynów) Teatru Polskiego w Warszawie. Wstęp wolny.

Paneliści: Agnieszka Graff, Jarosław Gugała, Agnieszka Holland oraz Paweł Huelle
Moderator: Krystyna Zowczak-Jastrzębska

Polecamy uwadze tę debatę i zapraszamy wszystkie możliwe opcje do wzięcia w niej udziału, aby nie przerodziła się ona w kolejną zideologizowaną debatę rozprawiającą o  “antysemityzmie”, “ksenofobii” i wszelkiej ograniczoności  Polaków. Przyjdź i Ty aby zabrać głos i przełamać monopol na kreowanie opinii o cechach Polakach. Tylko aktywny udział szerokiej opcji dyskutantów może być gwarancją swobody wypowiedzi i wolności słowa.

Według organizatorów, “w debacie można też uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Będzie można ją oglądać i wypowiadać się, korzystając ze stron: www.otwarta.org, www.teatr-polski.art.pl, www.naŹywo.net

W jaki sposób będzie dokonywana selekcja zadawanych pytań – organizatorzy nie ujawnili.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Jewish.org.pl - Portal społeczności żydowskiej
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27067 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]