“Jezus nie był Bogiem” – pisze ksiądz w swoich broszurach rozprowadzanych w australijskich parafiach

Aktualizacja: 2008-10-31 11:17 pm
“Żaden człowiek nigdy nie może być Bogiem, a [przecież]  Jezus był [zwykłym] człowiekiem. To jest takie proste.” – twierdzi ksiądz Peter Dresser w swojej broszurze rozprowadzanej w wielu parafiach katolickich w Australii. “Cała sprawa związana z Jezusem jako Bogiem jest wbrew zdrowemu rozsądkowi [dosł. “wbrew mojej inteligencji”], ale także musi być punktem zapalnym dla milionów ludzi próbujących znaleźć jakiś sens w religii chrześcijańskiej.” – pisze dziennik The Australian o księdzu z parafii Coonamble w diecezji Bathurst. Ksiądz Dresser mówi, że wierni jego parafii pw. św. Marii “są bardzo konserwatywni” i skarży się, że mają trudności z zaakceptowaniem “jego teologii”. A teologia księdza Dressera jest bardzo innowacyjna i zakłada, iż Matka Boża miała sześcioro dzieci, św. Józef był biologicznym ojcem Jezusa, a Zmartwychwstania nie należy brać literalnie i jest jedynie zwykłym symbolem albo i mitem. Poglądy księdza Dressera nie spotkały się dotychczas z jakimkolwiek potępieniem ze strony biskupów i bez żadnych problemów może on dalej sprawować funkcje kapłańskie zaszczepiając parafianom największe herezje i bluźnierstwa. Za: The Australian

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2652 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]