Nowy wiceminister skarbu – uczył się w Lehman Brothers, jak wywoływać kryzysy?

Aktualizacja: 2010-08-25 9:33 pm

Krzysztof Walenczak jeszcze trzy lata temu pracował w firmie finansowej Lehman Brothers, od której upadku rozpoczął się w 2008 roku kryzys finansowy w USA.

Ekonomista zastąpił na tym stanowisku Joannę Schmid. Ukończył Harward i od połowy lat 90-tych XX wieku pracował w różnych firmach finansowych, głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W Lehman Brothers przyjęto go w 2002 roku. Specjalizował się w szczególności w fuzjach i przejęciach, emisjach kapitałowych oraz restrukturyzacji firm z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. W 2008 roku, jako pracownik oddziału tej firmy w Londynie, był odpowiedzialny za projekty inwestycyjne.

Założona w 1850 roku firma Lehman Brothers ogłosiła upadłość 15 września 2008 roku. Od jej bankructwa rozpoczął się kryzys finansowy w USA, który rozprzestrzenił się także na cały Świat.

sks/Bankier.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26198 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]