- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Agent Mossadu na wolności

Niemiecki sąd zwolnił za kaucją domniemanego izraelskiego szpiega powiązanego z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju w styczniu. Brodsky, którego aresztowano w Warszawie na lotnisku w czerwcu z podejrzeniem o posiadanie fałszywego niemieckiego paszportu został natępnie przekazany do Niemiec.
W piątek prokurator stwierdził, że  Uri Brodsky nie będzie musiał stanąć przed sądem w Niemczech i może podróżować, gdzie będzie chciał, podczas gdy postępowanie sądowe przeciw niemu będzie kontynuowane. Rzecznik prokuratury Rainer Wolf powiedział – Może wrócić do Izraela jeszcze dziś, jeśli chce.
Polski sąd, który początkowo zajmował się sprawą agenta, zdecydował, że Brodsky może być sądzony w Niemczech nie za szpiegostwo, lecz tylko za poświadczenie nieprawdy i pomoc w sfałszowaniu dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zabójstwie lidera Hamasu. Początkowo w sprawę zaangażował się Izrael, który naciskał na Polskę by Brodskyiego, który ma izraelskie obywatelstwo wysłać raczej do ojczyzny, nie zaś przekazywać go do Niemiec.

Niemiecki sąd zwolnił za kaucją domniemanego izraelskiego szpiega powiązanego z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju w styczniu. Brodsky, którego aresztowano w Warszawie na lotnisku w czerwcu z podejrzeniem o posiadanie fałszywego niemieckiego paszportu został natępnie przekazany do Niemiec.W piątek prokurator stwierdził, że  Uri Brodsky nie będzie musiał stanąć przed sądem w Niemczech i może podróżować, gdzie będzie chciał, podczas gdy postępowanie sądowe przeciw niemu będzie kontynuowane. Rzecznik prokuratury Rainer Wolf powiedział – Może wrócić do Izraela jeszcze dziś, jeśli chce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]