Tajemnica skrzydła Tu-154

Aktualizacja: 2010-08-13 10:00 pm

Na konferencji prasowej sejmowy zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił instrukcję eksploatacji samolotu Tu-154. – Zbadamy, jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę – powiedział Macierewicz.

W pracy nad zbadaniem wiarygodności wersji o utracie skrzydła przez Tu-154 w wyniku uderzenia w brzozę ma pomóc dokument w języku rosyjskim – instrukcja użytkowania samolotu Tu-154 w locie, dotycząca budowy i eksploatacji skrzydeł.

Macierewicz przedstawił także dotychczasowe dokonania zespołu i wymienił listę osób, z którymi chciałby spotkać się na posiedzeniu. Chodzi m.in. o premiera Donalda Tuska, szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, ministra obrony Bogdana Klicha, minister zdrowia Ewę Kopacz, ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, sekretarza stanu w kancelarii premiera Jacka Cichockiego i szefa kancelarii prezydenta Jacka Michałowskiego.

(wg, Niezależna.pl, TVN 24)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]