- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Maryland: "Antysemickie napisy" na synagodze malowane przez Żyda

Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem wymalowania “antysemickich napisów” na ścianach dwóch żydowskich instytucji w Pikesville w stanie Maryland.

Napisy “Nazi” oraz swastyka wymalowane farbą w aerozolu, pojawily się z soboty na niedzielę (4-5 października br.) na tablicach informacyjnych synagogi Baltimore Hebrew Congregation oraz szkoły Beth Tfiloh Community School.

Policja powiatu Baltimore nie ujawniła nazwisk zatrzymanych osób – dwóch mężczyzn i jednego nieletniego chłopca – a rzecznik policji Michael Hill powiedział, iż “incydent nie będzie traktowany jako “przestępstwo z nienawiści” (Hate crime)” i odmówil dyskutowania motywów tego – jak jedynie określił – “aktu wandalizmu”.

Niechęć policji do rozpatrywania tego przypadku pod kątem tak mocno akcentowanego przez środowiska żydowskie “przestępstwa z nienawiści”, wynika z pewnością z faktu, iż – jak podaje dziennik The Baltimore Sun – “jeden z [zatrzymanych] mężczyzn jest członkiem synagogi Baltimore Hebrew Congregation“.

W przeszłości doszło w Stanach Zjednoczonych do wielu tzw. antysemickich incydentów, których bezpośrednimi sprawcami byli sami Żydzi.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

orazCZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]