Oświadczenie syjonistycznej "Ligi Przeciwko Znieslawieniu": wzrost antysemityzmu w czasie kryzysu finansowego

Aktualizacja: 2008-10-2 5:10 pm

Syjonistyczna “Liga Przeciwko Zniesławieniu” (Anti-Defamation League – ADL) wydała oświadczenie wskazujące na “dramatyczny wzrost ilości antysemickich wypowiedzi na dyskusyjnych forach internetowych, specjalizujących się w finansach i ekonomii”, w związku z kryzysem finansowym.

“Wypowiedzi skierowane są przeciwko Żydom generalnie” – pisze ADL – “lecz niektóre z nich stwierdzają, że Żydzi kontrolują rząd i finanse w ramach “żydowskiego porządku światowego” (“Jew world order“), i w związku z tym są odpowiedzialni za ekonomiczne zawirowania.”

Jak przyznaje ADL: “Antyżydowskie inwektywy pojawiły się również na różnych blogach i “konspiracyjnych” stronach internetowych, monitorowanych przez Centrum Ekstremizmu (Center of Extremism) [to taki rodzaj policji – albo lepiej: internetowego ZOMO] “.

“Wiemy ze współczesnej historii” – mówi dyrektor ADL, Abraham H. Foxman – “że kiedy mamy ekonomiczny dołek, zwiększa się poziom antysemityzmu i bigoterii, i to właśnie zauważamy teraz. Stara śpiewka o tym, że Żydzi powiązani są z pieniędzmi*, zawsze znajduje się [gotowa] pod powierzchnią. Tak samo jak byliśmy świadkami po wydarzeniach 9-11, wtedy kiedy mamy do czynienia z kłopotami i niepewnością w ekonomii i wydarzeniach światowych, Żydzi stają się kozłami ofiarnymi i okropne antysemicki plotki pojawiają się na nowo.”

ADL podaje przykłady “niektórych bardziej zjadliwych antysemickich wypowiedzi umieszczonych na stronach poświęconych finansom:

  • “Żydzi zinfiltrowali Wall Street i rząd i zrujnowali nasz kraj.” […]
  • “Oni (Żydzi) kochają nic innego tylko pieniądze, żadna [inna] wiara i religia nie jest tak bardzo bezduszna wobec ofiar”
  • “Oto jak to wszystko działa: sprzedają akcje short [na krótko – stwianie na zniżkę akcji], zarabiają biliony a potem […] podatnicy przychodzą z pomocą; jest prawdą, że wszystkie te instytucje są prowadzone przez Żydów”.

“Jakkolwiek operatorzy najbardziej popularnych forum internetowych na stronach finansowych, w tym prowadzonych przez Yahoo! Finance, szybko reagują usuwając obrażające komentarze [czy ktoś mówił, że cenzura w wolnym, demokratycznym kraju istnieje?], ilość nowych postów uniemożliwia ich usunięcie zanim nie będą przeczytane przez dużą rzeszę czytelników. […] Dobrą wiadomością jest to, że dostawcy Internetu [sic!] i moderatorzy forum a nawet indywidualni użytkownicy szybko reagują gdy pojawia się w dyskusji antysemityzm. Operatorzy internetowi reagują szybko i w większości przypadków obrażające wypowiedzi są szybko usuwane.”


* Ang. “The age-old canards about Jews and money”

[Przypisy w nawiasach pochodzą od redakcji BIBUŁY – przepraszamy, nie mogliśmy się powstrzymać]

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Wypowiedź pana Abe to chyba najlepszy humor żydowski ostatnich lat: Żyd obraża się gdy inni wskazują, że Żydzi powiązani są z pieniędzmi. Cymes!

No i to określenie “kozły ofiarne”. Fuj, jak brzydko. Oczywiście powinno być: “niewinne baranki”


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2554 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]