Macierewicz złoży zawiadomienie na organizatora akcji usunięcia krzyża, promującego w internecie terroryzm

Aktualizacja: 2010-08-8 3:24 pm

Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, złoży jutro zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Dominika Tarasa. Taras to inicjator “Akcji Krzyż”, której uczestnicy domagają się usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Zawiadomienie zostanie złożone do prokuratury jutro rano – dowiedział się portal Niezależna.pl.

Przypomnijmy, że na jednej ze stron internetowych Dominik Taras zamieścił swoje zdjęcia z bronią, pozuje na nich m.in. z pistoletem i karabinem maszynowym. Na innej fotografii widać karabin automatyczny leżący na mapie, obok artykułu pt. “Zbrojny atak na szkoły”.

Dziwaczne fascynacje Tarasa, jak i agresywne nawoływania innych uczestników antychrześcijańskiej akcji, mogą – zdaniem obrońców krzyża – doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu przemocy przed Pałacem Prezydenckim.

wg, Niezależna.pl


Przyjdą pod Pałac z bronią?

Organizator jutrzejszego protestu pod Pałacem Prezydenckim umieścił w Internecie swoje zdjęcia z bronią; ludzie boją się o bezpieczeństwo zebranych pod krzyżem.

Dominik Taras na popularnym portalu społecznościowym Facebook zwołuje ludzi do uczestnictwa w „Akcji krzyż” – czyli proteście ws. krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Zgromadzenie ma na celu „wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec lokalizacji krzyża oraz dezaprobaty dla koczujących przed Pałacem Prezydenckim, wraz z żądaniami natychmiastowego jego usunięcia”. Ponad dwa tysiące osób zapowiedziało swoje przyjście w poniedziałek pod krzyż.

Tymczasem na jednej ze stron internetowych Dominik Taras zamieścił swoje zdjęcia z bronią, pozuje m.in.  z pistoletem i karabinem maszynowym. Na innej fotografii widać karabin automatyczny leżący na mapie, obok artykułu pt. “Zbrojny atak na szkoły”.

– Podobne fotografie znajdowano u sprawców masakr w Niemczech w Erfurcie i w Ansbach. Czy policja widziała te zdjęcia? Czy pani Gronkiewicz-Waltz widziała te zdjęcia? Jak miasto Warszawa zapewni bezpieczeństwo kilkunastu obrońcom krzyża? Czy konfrontacja dwutysięcznego tłumu z kilkunastoma obrońcami krzyża jest zamierzona czy nieświadoma?” – zastanawiał się autor wpisu, który opublikował zdjęcia na jednym z internetowych forów.

Portal Gazeta.pl przeprowadził rozmowę z Dominikiem Tarasem.  Nie zaprzeczył, że zdjęcia z bronią są jego, zapewniając jednocześnie, że nie są w żaden sposób związane z jutrzejszą akcją pod Pałacem Prezydenckim. Fotografie mają być efektem jego “działalności artystycznej” sprzed dwóch lat.

– To z czasów moją fascynacją ASG (ang. Air Soft Gun – czyli kopie broni palnej strzelające plastikowymi kulkami – red.) to tylko taka forma sztuki – zapewniał.
Taras zarzekał się, że ktoś ukradł mu te zdjęcia z jednego z portali społecznościowych – oskarża o to zwolenników krzyża.

– Nie wiedzą już jak mnie zaatakować, to chcą zrobić ze mnie socjopatę i szatana – mówi i dodaje, że żadnej broni przed Pałac brać nie zamierza. Protest ma być pokojowy.

Policja na razie nie wypowiada się w tej sprawie.

(Niezależna.pl/gazeta.pl)

Za: Gazeta Polska

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Gazeta Polska -- [Org. tytuł: « Macierewicz złoży zawiadomienie na organizatora Akcji Krzyż»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25407 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]