Coraz więcej firm, które wykorzystują bezrobotnych

Aktualizacja: 2010-08-5 3:15 pm

Rośnie liczba osób, którym zaproponowano pracę “na próbę”, za którą później nie otrzymały wynagrodzenia – informują inspekcje pracy.

Jeżeli pracodawca proponuje próbę i od jej przebiegu uzależnia otrzymanie przez pracownika umowy, to jest on od samego początku niewiarygodny – uważa Dariusz Mińkowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Dojście sprawiedliwości nie jest w tej sprawie łatwe, gdyż przed sądem współpracownicy “zapominają” o tym, że pracowali z dana osobą, lub wręcz zeznają na korzyść pracodawcy.

Od początku roku w samej tylko Warszawie do inspekcji pracy zgłosiło się kilkadziesiąt osób oszukanych w ten sposób przez pracodawców.

Na podstawie: biznes.onet.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]