Jak będzie po francusku: spieprzaj dziadu?

Aktualizacja: 2008-09-15 5:09 pm

Jak donosi La Croix, Jego Schizmatyckość Andrzej kardynał Vingt-Trois, przewodniczący Konferencji (schizmatyckiego) Episkopatu Francji stwierdził, iż relacje między papieżem a episkopatem francuskim nie są oparte na zasadzie służebnej podległości (ne sont pas des rapports de subordination servile).

Kardynał podczas briefingu po spotkaniu z papieżem mówił także, iż:

papieskie zalecenia nie mają charakteru poleceń szefa kierowanych do podwładnych. Papież nie jest prezesem międzynarodowego koncernu, który odwiedza jakiś krajowy oddział.

Przyjęliśmy go i wysluchaliśmy jak brata, który przyjechał umocnić w wierze swoich współpracowników, z którymi jest w łączności.

Jesteśmy w łączności z nim, utrzymujemy stosunki życzliwości i współpracy, a kiedy mamy mu coś do powiedzenia, to mu to mówimy.

Za: Kronika Novus Ordo | Napisał Dextimus dnia 15.9.08

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2504 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]