Rekordowa liczba nowych infekcji HIV w Belgii

Aktualizacja: 2010-07-20 10:34 pm

Jak podał Belgijski Instytut Zdrowia Publicznego, w ubiegłym roku wykryto w Belgii największą od początku epidemii AIDS liczbę nowych przypadków zakażenia wirusem HIV.

W 2009 r. zdiagnozowano w Belgii ponad 1,1 tys. nowych przypadków HIV. Z opublikowanych danych wynika, że prawie zrównała się proporcja zakażeń na skutek kontaktów heteroseksualnych (48 proc.) i homoseksualnych (46 proc.). Jak dotąd podkreślano, że większość zakażonych to osoby heteroseksualne (2002 r. – 67 proc.)

Przekonanie, że istnieje sposób uniknięcia zakażenia HIV oraz skuteczna terapia zapobiegająca rozwojowi AIDS, doprowadziła do powrotu do ryzykownych zachowań seksualnych, w tym wśród homoseksualistów. Stąd wzrost liczby nowych zakażeń.

Według szacunków, około 760-800 tys. obywateli Unii Europejskiej jest nosicielami wirusa HIV.

[Za: PAP, Onet – 15.06.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24659 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]