Umorzono śledztwo w sprawie niekorzystnej dla Trójmiasta sprzedaży 35 kin

Aktualizacja: 2010-07-5 11:03 am

Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuciło prokuraturze umorzenie śledztwa w sprawie prywatyzacji przedsiębiorstwa Neptun Film, posiadającej 35 kin w Trójmieście.

Prokuratura broni się twierdząc, że decyzja o umorzeniu podjęta została współnie z CBA. Dziś jednak, w czasie całkowitego zawładnięcia instytycji państwowych przez kryminogenną partię (przypomnijmy, że jej prominentni członkowie stali się bohaterami wielu afer), sprawa może się już nie wyjaśnić.

O nadużyciu ze sprzedażą kin będących dotychczas własnością województwa, poinformował prokuraturę poseł PiS, Zbigniew Kozak. “Już wcześniej miałem sygnały, że ‘sprawa zostanie ukręcona'” – powiedział poseł Kozak, który złożył wiele pism zaskarżających decyzję o umorzeniu dochodzenia.

Poseł Zbigniew Kozak twierdzi, że przyczyną umorzenia śledztwa jest fakt pojawiania się w sprawie nazwisk polityków – głównie z Platformy Obywatelskiej. Umowę sprzedaży podpisali Marek Biernacki i Bogdan Borusewicz, który w 2005 roku był wicemarszałkiem województwa. W wyniku sprzedaży po zaniżonych cenach województwo miało stracić ponad 50 milionów złotych.

Zamiast wyjaśnienia sprawy rozlegają się głosy osób zaagażowanych w niekorzystną dla województwa sprzedaż. “Zarzuty posła są absurdalne” – oburza się Marek Biernacki. “Przetarg był otwarty”- tłumaczy ten poseł, już od 2002 roku związany z PO.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Dziennik Bałtycki - Polska
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23746 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]