Konsekracja nowego ołtarza w Moskwie

Aktualizacja: 2010-06-25 10:04 am
Jak informuje blog Saint Mary Magdalen, w niedzielę 20 czerwca, abp Paul Pezzi, ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, konsekrował odnowiony drewniany ołtarz, wykorzystywany do celebracji Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Ołtarz ten znajduje się w kaplicy w katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moskwie. Uroczystość konsekracji odbyła się w “usus antiquor” (tradycyjnej formie). Po konsekracji ołtarza ks. Augustyn Dziędziel (polski salezjanin) sprawował w obecności hierarchy Mszę św. wg Mszału bł. Jana XXIII Była to pierwsza od 1936 roku tradycyjna liturgia łacińska, w której wziął udział ordynariusz archidiecezji moskiewskiej.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23379 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]