System zasiłków sprzyja wolnym związkom

Aktualizacja: 2010-06-23 11:45 am

Polski system zasiłków preferuje osoby samotnie wychowujące dzieci. Dlatego coraz więcej par mających dziecko pozostaje w tzw. wolnym związku. Nie „opłaca” im się żyć w małżeństwie.

Jak wynika z raportu GUS, w miastach co czwarte dziecko, a na wsi co szóste wychowuje się w związku kohabitacyjnym. Analitycy wyjaśniają, że popularność wolnych związków to nie tylko efekt rewolucji obyczajowej, ale potrzeba ekonomiczna i świadectwo „zaradności” potrzebujących. System przyznawania zasiłków preferuje osoby samotnie wychowujące dzieci. Stąd nagły wysyp konkubinatów i pozamałżeńskich dzieci.

Kryzys gospodarczy zwiększa liczbę wolnych związków kosztem związków małżeńskich. Najwięcej konkubinatów jest tam, gdzie największe bezrobocie: w województwach warmińsko-mazurskim, lubuskim, zachodniopomorskim – mówi dr Piotr Szukalski, demograf.

[Za: “Dziennik Gazeta Prawna”, PAP, Onet – 18.06.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]