Oszczędności wg Zapatero: Koniec z becikowym, ale badania nad łechtaczką sfinansujemy

Aktualizacja: 2010-06-18 1:36 pm

Cięcia w pensjach, zawieszenie rewaloryzacji emerytur, likwidacja becikowego – to pomysły hiszpańskiego rządu José Luisa Zapatero na zmniejszenie deficytu budżetowego. Na priorytety – jak badania nad łechtaczką – funduszy jednak nie zabraknie.

Nic dziwnego, że Hiszpanów denerwuje marnowanie pieniędzy z państwowej kasy, gdy okazuje się, że Ministerstwo Równości przeznacza 26,5 tys. euro na subwencję dla projektu badawczego, który hiszpańskie media nazwały „mapą łechtaczki”.

Spór wybuchł w parlamentarnej Komisji Równości. Susana Camarero z opozycyjnej Partii Ludowej (PP) wyraziła ubolewanie, że resort nie wspiera raczej projektów ważnych dla Hiszpanek w czasach kryzysu, takich jak zwalczanie bezrobocia kobiet.

Finansowania „mapy” broniła jednak socjalistyczna minister równości Bibiana Aido. Argumentowała, że dogłębne zbadanie unerwienia tej części ciała jest niezwykle ważną sprawą. – Każdego dnia na świecie pozbawianych jest łechtaczki 6 tys. dziewczynek – przekonywała dodając, że mapa ułatwi pracę chirurgom, którzy zetkną się z takim okaleczeniem.

Stanowisko minister Aido w pełni podziela dyrektorka Instytutu Kobiety Laura Seara. Oświadczyła ona nawet, że dla niej jest to kwestia praw człowieka.

AJ/Rp.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23088 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]