Brooklyn: Aresztowanie żydowskiego "dewelopera" oszukującego swoich chasydzkich sąsiadów

Aktualizacja: 2008-07-22 8:18 pm

Żydowski “deweloper” z Brooklynu, oskarżony o oszukanie 40 rodzin chasydzkich na wiele milionów dolarów, został zatrzymany bez możliwości kaucji, we wtorek, 15 lipca br., w momencie powrotu do USA po tym jak pół roku temu zbiegł on do Izraela.

47-letni chasydzki Żyd Eliyahu Ezagui przywłaszczył sobie 15 milionów dolarów z kredytów hipotecznych udzielonych rodzinom, które zakupiły apartamenty budowane przez prowadzoną przez oskarżonego firmę budowlaną. Władze potwierdziły, że mamy do czynienia z największym skandalem hipotecznym w społeczności żydowskiej mieszkającej w dzielnicy Crown Heights.

Oszukanym rodzinom grozi eksmisja z zajmowanych lokali.

Joseph Ezagui, father of accused mortgage-scam developer Eliyahu Ezagui (below), leaves Brooklyn Federal Court where his son was arraigned but denied bail as a flight risk.

Joseph Ezagui, ojciec oskarżonego Eliyahu Ezagui (zdjęcie poniżej), opuszczający federalny sąd na Brooklynie, który orzekł areszt bez możliwości uiszczenia kaucji, z obawy przed ponowną ucieczką z USA.

Photo Source: Daily News

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2286 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]