USA: biolog-ateista profanuje Najświętszy Sakrament

Aktualizacja: 2008-07-16 4:58 pm

Amerykański biolog-ateista Paul Z. Myers z Uniwersytetu Minnesota wezwał na swoim blogu do przysyłania mu konsekrowanych hostii, które potem zamierza sprofanować.

Akademik- świętokradca twierdzi, że chce w ten sposób wyrazić protest w związku ze stanowiskiem Kościoła wobec niedawnego przypadku profanacji, jakiej dopuścił się student Uniwersytetu Central Florida, Webster Cook. Zabrał on Ciało Eucharystyczne podczas Mszy św. i przetrzymywał w swoim pokoju. Po tygodniu, kiedy jego zachowanie wzbudziło powszechną krytykę, oddał Najświętszy Sakrament. Czyn potępiły władze diecezji Orlando.

"Nie mam obowiązku czczenia przedmiotów sakralnych Kościoła katolickiego. Nie muszę traktować ich jak małe bożyszcze”– powiedział Myers na łamach "Washington Times".

W rozmowie z dziennikiem powiedział także, że otrzymał już wiele pozytywnych odpowiedzi, w których autorzy zapewnili, iż spróbują zdobyć dla niego konsekrowane komunikanty. Świętokradca dodał, że ma już w posiadaniu jedną hostię. Nie zdradził, w jaki sposób zamierza sprofanować Ciało Eucharystyczne.

Dan Wolter, rzecznik Uniwersytetu Minnesota, podkreślił, że poglądów pracownika uczelni nie należy utożsamiać ze stanowiskiem szkoły i przypomniał, iż strona internetowa akademika jest jego prywatnym blogiem i nie ma nic wspólnego z uniwersyteckim portalem. Link do blogu Myersa, znajdujący się dotąd na stronie Wydziału Biologii, został usunięty.

Zdaniem przedstawicieli Ligi Katolickiej usunięcie linku nie kończy sprawy. "Na razie Myers przegrał pierwszą rundę. Powinien przygotować się na porażkę w następnych" – powiedział dziennikarzom William Donohue, szef wpływowej organizacji katolickiej.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2266 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]