Czy dzwony kościelne z Żor trafiły na złomowisko?

Aktualizacja: 2008-07-15 10:31 am

Dzwony kościelne z Żor oddane na złom – pisze jeden z autorów forum internetowego miesięcznika “Odkrywca”. Jako dowód zamieszcza on zdjęcia dzwonów przeznaczonych na przetopienie i składowanych na złomowisku w Tarnowskich Górach.

Napis na jednym ze dzwonów przypomina, że dzwony te ufundowane są  z dobrowolnych składek parafian w Żorach * za czasów duszpasterzowania ks. proboszcza Adama Bieżanowskiego * R.P. 1958/59 *

Autor wpisu (“Bobuch”), na sugestię zebrania pieniędzy na odkupienie dzwonów, trzeźwo odpowiada, że “te dzwony nie mają do nich szczęścia. Już kiedyś parafianie na nie się zrzucali.”

Sprawą zainteresowała się podobno Telewizja Silesia.

Jak wiemy, decyzje tego typu z pewnością zatwierdzane są przez wyższych hierarchów – czy Biskup zechciałby udzielić wyjaśnienia?


Źródło zdjęć: Forum “Odkrywcy”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2251 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]