Papież zainauguruje czytanie Biblii w telewizji włoskiej

Aktualizacja: 2008-07-9 3:39 pm

Papież Benedykt XVI odczyta w telewizji włoskiej pierwszy rozdział Księgi Rodzaju, inaugurując tym samym telewizyjną serię godzinnych programów, podczas których przeczytana będzie cała Biblia – oznajmiła dzisiaj państwowa telewizja RAI.

Projekt czytania Biblii, mający rozpocząć się 5 października br., zakończy po sześciu dniach Sekretarz Stanu kardynał Tarcisio Bertone, który odczyta ostatni Rozdział Księgi Apokalipsy.

Inicjatywa czytania Biblii w telewizji związana jest z obradami Synodu Biskupów, które odbędą się pod hasłem: “Słowo Boże w życiu i misji Kościoła”. Papież wystąpi w telewizji po południu, zaraz po zakończeniu pierwszego dnia obrad.

Poszczególne rozdziały Starego i Nowego Testamentu odczytane zostaną po włosku przez około 1200 osób, przedstawicieli wielu różnych odłamów chrześcijaństwa. Wyjątkiem jest Główny Rabin Rzymu, Riccardo Di Segni, który odczyta fragment Biblii po hebrajsku.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2224 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]