Poszukiwany żydowski przestępca oddał się w ręce policji

Aktualizacja: 2008-07-2 3:56 pm

Poszukiwany listem gończym przez federalne służby żydowski spekulant finansowy i oszust, oddał się dobrowolnie w ręce policji.

Samuel Israel III, założyciel firmy Bayou Group zajmującej się spekulacją finansową (hedge funds), skazany został w kwietniu br. na 20 lat więzienia i zobowiązany został do spłacenia dłużnikom 300 milionów dolarów. Na półtorej godziny przed wyznaczonym zgłoszeniem się do więzienia, znaleziono na jednym z mostów stanu Nowy Jork samochód będący własnością zbiega, z napisem na masce: “Samobójstwo jest bezbolesne”. Policja od początku nie uwierzyła w pozorowane samobójstwo. W środę, 2 lipca br. Samuel Israel III oddał się w ręce policji Southwick w stanie Massachusetts.

Israel zainicjowal w 2-trylionowym biznesie spekulacji giełdowej tzw. Hedge funds, największe i najdłużej trwające oszustwo. W kwietniu 2005 roku skazany został za oszukanie inwestorów na sumę 450 milionów dolarów. Wspólnicy jego firmy skazani zostali na kary od 51 miesięcy do 20 lat więzienia.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2198 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]