- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Ujawniono kolejnego fałszerza historii, odwołano spotkania z “ocalałym z Holokaustu”

“Publiczne spotkanie w Wausau mężczyzny, który podawał się za ocalałego z Auschwitz, zostało odwołane po tym jak członkowie jego rodziny podważyli prawdziwość podawanej przez niego historii.” – pisze w lakonicznym komunikacie lokalna gazeta wydawana w stanie Wisconsin.

Mieszkający w miejscowości Manitowoc Gunther Skaletz “często prowadził prelekcje w szkołach, kościołach i innych organizacjach w Wausau, twierdząc w swojej książce, że został zesłany do nazistowskiego obozu Auschwitz, stamtąd zwolniony, wcielony do armii niemieckiej i zmuszony do walki przeciwko Sowietom, którzy następnie pojmali go i wysłali do rosyjskiego obozu pracy, z którego później uciekł.”

Gunther Skaletz, który miał wystąpić na kilku spotkaniach w dniach 3, 4 i 5 maja br. w szkole średniej Wausau East High School z pogadanką dla młodzieży, należy do powiększającej się grupy żydowskich i nieżydowskich fałszerzy, którzy korzystając ze społecznej aury nadawanej tzw. ocalałym z Holokaustu, piszą książki, jeżdżą z pogadankami, występują w radio, telewizji i opowiadają najczęściej zmyślone historie o czasach wojny i swoim w niej udziale. Ich działalność jest nagłaśniana przez Przemysł Holokaustu, który nie interesując się prawdziwym przebiegiem II Wojny Światowej, dąży do całkowitej kontroli nad debatą historyczną i do jej ideologizacji, oraz do czerpania różnego rodzaju korzyści, w tym roszczeń finansowych.ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]