Wałęsa ciągle nie rozumie dlaczego Polacy mają go dość

Aktualizacja: 2010-05-1 3:22 pm

Lech Wałęsa jest rozczarowany wynikami sondażu na najlepszego prezydenta RP rozpisanego przez “Gazetę Wyborczą”. Zajął w nim przedostatnie miejsce, przegrywając z Aleksandrem Kwaśniewskim i Lechem Kaczyńskim.

Wałęsa z 11% głosów wygrał tylko z Wojciechem Jruzelskim (2%); Kwaśniewski zdobył 52%, a Kaczyński 27%. Skomentował to tak (pisownia i interpunkcja oryginalna):

Co za oceny i za co te oceny.

Każdy z tych Prezydentów był w innych warunkach formalno-politycznych i inne zadania miał do spełnienia , no i właśnie , kto , jak i co powinien osiągnąć .Tak należało by sprawy stawiać i tak oceniać

Moja była w koncepcji nie chcę ale , muszę . Tylko wielu tego nie rozumiało i do dziś nie rozumie .

Zawarliśmy porozumienie przy okrągłym stole, nie było innego lepszego wyjścia w tamtym czasie , Porozumienia te było maksymalne na ten moment ,ale w przyszłości ,gdyby na tym się zatrzymać okazało by się największą klęską .

Aby uratować niewątpliwie fakt , ale tylko fakt zwycięstwa przy okrągłym stole i dobić komunę musiałem zostać Prezydentem . Musiałem jeszcze ustanowić kilka nieodwracanych faktów może to
kiedyś zauważycie .To wszystko udało się i nikt inny nie mógł tego w tamtym czasie osiągnąć . Czy jesteście w stanie to zrozumieć i zauważyć jak wynika z tej ankiety raczej nie .

Taka jest ta publiczna demokracja i nic tu nie da się zrobić

Andrzej Orkowski

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Korespondent.pl -- [Org. tytuł: « Nie rozumiemy Wałęsy»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21123 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]