Ks. Amorth: Szatan szczególnie lubi zniewalać polityków

Aktualizacja: 2008-06-9 12:59 pm

„Każdy jest narażony na działanie szatana”, jednak „szatan w szczególności lubi opętać tych, którzy zajmują się polityką” – powiedział ks. Gabriele Amorth, znany włoski egzorcysta w wywiadzie udzielonym pismu „Maria Mensajera”. Wywiad z egzorcystą opublikował także hiszpański dziennik „La Razon”- donosi Catholic News Agency.

W rzeczywistości Zły dosyć często działa w politykach – stwierdził ks. Amorth. – Szatan uwielbia przejmować kontrolę nad liderami biznesu, jak również nad tymi, którzy zajmują się polityką. Hitler i Stalin byli opętani. Skąd to wiem? Ponieważ zamordowali oni miliony ludzi. Ewangelia mówi: „Po owocach ich poznacie”. Niestety sprawowanie egzorcyzmu nad nimi nie byłoby wystarczające, ponieważ byli przekonani do tego, co robili. Nie możemy powiedzieć, że to było opętanie w dosłownym sensie, lecz raczej zupełna i dobrowolna akceptacja sugestii diabła – stwierdził duchowny.

Znany egzorcysta powtórzył to, co już wielokrotnie mówił odnośnie tego, kiedy należy udać się do egzorcysty: – Mówię tym, którzy przychodzą do mnie, by najpierw udali się do lekarza lub psychologa. Do egzorcysty dana osoba powinna przyjść dopiero wtedy, kiedy „przez dłuższy czas nie ma fizycznej ani psychologicznej podstawy do wyjaśnienia tego cierpienia”. – Psychiatrzy przysyłają mi przypadki nieuleczalne. Nie ma między nami rywalizacji. Psychiatra określa, czy jest to choroba, a egzorcysta, czy jest to przekleństwo – dodał ks. Amorth.

Nikt nie jest zabezpieczony przed działaniem diabła. Każdy jest podatny. Diabeł jest bardzo inteligentny. Zachowuje inteligencję anioła, którym kiedyś był – podkreślił duchowny.

– Przypuśćmy, na przykład, że ktoś z kim pracujesz jest zawistny wobec ciebie i przeklina cię. Zachorujesz. 90 proc. przypadków, którymi się zajmowałem są skutkiem takich właśnie przekleństw. Reszta to rezultat uczestnictwa w satanistycznych sektach lub w seansach czy magii. Jeśli żyjesz w zgodzie z Bogiem, wówczas znacznie trudniej jest szatanowi opętać cię – stwierdził kapłan.

Ks. Amorth powiedział również, że Papież popiera egzorcystów, jednak satanistyczne sekty są coraz powszechniejsze. Z tego powodu ma on kompletnie wypełniony czas przez najbliższe dwa miesiące: – Pracuję siedem dni w tygodniu od rana do wieczora, w tym w Wigilię Bożego Narodzenia, jak i w Wielki Tydzień – podkreślił egzorcysta.

Źródło: CatholicNewsAgency, AS

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2083 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]