MSZ Litwy przeciw zgodzie na polską pisownię nazwisk

Aktualizacja: 2010-04-20 11:45 am

Szef litewskiego MSZ Audronius Azubalis opowiedział się 18 kwietnia w wywiadzie dla prywatnej stacji telewizyjnej Lietuvos Ryto za odłożeniem na kilka miesięcy, a nawet lat sprawy pisowni polskich nazwisk w paszportach litewskich. Stwierdził, że litewskie społeczeństwo nie popiera idei liberalizacji pisowni nazwisk i potrzeba czasu na przekonanie go do tego rozwiązania. Zdaniem ministra sytuacja polskiej mniejszości na Litwie nie jest rzetelnie przedstawiana. Azubalis opowiedział się za przygotowaniem narodowego raportu nt. sytuacji mniejszości narodowych na Litwie oraz za powołaniem polsko-litewskiej komisji ds. historycznych, której zadaniem byłaby przede wszystkim ocena “okupacji Wileńszczyzny w okresie międzywojennym”.

2010.04.19, PAP, www.znadwilii.lt
Informację podajemy za Ośrodkiem Studiów Wschodnich

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20631 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]