Kard. Bertone: problem pedofilii wśród księży wynika z homoseksualizmu

Aktualizacja: 2010-04-15 3:22 am

Watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone powiedział ostatnio, że problem z księżmi pedofilami nie jest spowodowany przez celibat, ale przez homoseksualizm.

– Wielu psychologów, wielu psychiatrów wykazało, że nie ma związku pomiędzy celibatem a pedofilią – stwierdził Kardynał na konferencji prasowej w Chile. – Jednak wielu innych udowodniło i ostatnio mi to powiedzieli, że istnieje związek miedzy homoseksualizmem a pedofilią – dodał hierarcha.

Kard. Bertone podkreślił, że pedofilia jest zjawiskiem, które dotyczy wszystkich kategorii osób, w tym także kapłanów, chociaż w mniejszym stopniu niż innych w ujęciu procentowym. Podkreślił, że takie zachowanie jest skandaliczne i, że Ojciec Święty zamierza przedsięwziąć szereg inicjatyw, które maję przeciwdziałać zjawisku pedofilii wśród księży.

Kard. Bertone potwierdził tym samym znany fakt, że homoseksualiści mają skłonność do pedofilii, czemu starają się zaprzeczać przedstawiciele establishmentu odpowiedzialnego za zdrowie psychiczne w USA, wbrew wynikom badań i statystykom na ten temat. 

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]