Warszawska knajpa reklamuje się wizerunkiem Jezusa, który pije i pali

Aktualizacja: 2010-04-7 1:46 pm

Plakat przedstawiający postać Jezusa trzymającego papierosa i kieliszek reklamuje imprezę w jednym z warszawskich klubów. Katolicy są tym oburzeni, a być może prokuratura niebawem zajmie się tą sprawą.

– To jest profanacja wizerunku Chrystusa – komentuje ks. Bogdan Bartołd, proboszcz w warszawskiej archikatedrze, plakat reklamujący imprezę w warszawskim klubie „Zwiąż mnie”. Plakat przedstawia Jezusa Chrystusa palącego, pijącego wino i noszącego koszulkę Supermana. Przedstawiciele lokalu nie mają sobie nic do zarzucenia. – Dla mnie to nie jest obraźliwe. Nie wszyscy są katolikami – uważa jeden z nich.

Nie jest wykluczone, że niebawem sprawą zajmie się prokuratura okręgowa w Warszawie. Za obrazę uczuć religijnych grozi bowiem do trzech lat więzienia. – Oczywiście każdy sygnał może być podstawą do zajęcia się sprawą. Jednak takie czynności w chwili obecnej nie zostały jeszcze podjęte – tłumaczy rzeczniczka prokuratury, Monika Lewandowska.

sks/Onet.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20099 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]