Wystawa w Kijowie o zbrodniach UPA – zagrożona

Aktualizacja: 2010-04-6 12:37 pm

Historycznym, a nawet wręcz sensacyjnym, wydarzeniem w może stać się wystawa, która w czwartek 8 kwietnia br. o godz. 10.30 zostanie odsłonięta w Dom Ukraińskim przy reprezentacyjnej ulicy Chreszczatik 2 w centrum stolicy Ukrainy. Jest to wystawa dokumentalna o ludobójstwie dokonanym w latach 1939 – 1946 na Polakach i Żydach przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię.

Przygotowana została ona przez Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów z Wrocławia. Dlatego tez na plakacie jest umieszczona reprodukcja wrocławskiego pomnika ku czci ofiar ludobójstwa.

Niestety już teraz padają ze strony banderowców i nacjonalistycznej partii “Swoboda” pogróżki pod adresem polskich i ukraińskich organizatorów. Widząc, co się działa 1 kwietnia na konferencji prasowej można spodziewać prób rozbicia tej wystawy. Dlatego też organizatorzy zwrócili się z listem do polskiej ambasady w Kijowie.

Wszystkich, którzy czytają moja stronę proszę o szerokie rozpowszechniennie informacji o wystawie.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski


Za: Strona ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Zagrożona wystawa w Kijowie»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20072 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]