Czytnik linii papilarnych przy wejściu do szkoły

Aktualizacja: 2008-04-11 10:16 am

Uczniowie podstawówki w bułgarskim mieście Welingrad mogą wejść do budynku szkoły dopiero po odciśnięciu palca na specjalnym urządzeniu.

Według kierownictwa szkoły ten krok nie tylko da nauczycielom pewność, że dzieci regularnie uczęszczają na zajęcia, ale także dostarczy informacji, kiedy weszli i jak długo przebywali w budynku. Ponadto nie pozwoli na wejście osobom nieupoważnionym, np. dealerom narkotyków.

System kontroli biometrycznej na razie jest testowany. Jego start przewiduje się na początek nowego roku szkolnego we wrześniu.

System zapewni również wiarygodne dane władzom miejskim, które wypłacają rodzicom zasiłki. Prawo do zasiłków mają tylko rodzice, których dzieci regularnie uczęszczają do szkół.

Analogiczny system próbowano wdrożyć w jednej ze szkół w Sofii, lecz po proteście rodziców zrezygnowano z niego.

Źródło : PAP

Za: Rzeczpospolita | jen 11-04-2008, ostatnia aktualizacja 11-04-2008 15:02

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1962 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]