Sprzeciw wobec związków katolickiej uczelni z organizacjami pro-aborcyjnymi

Aktualizacja: 2010-03-19 12:56 pm

Po raz kolejny Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, oburzone postępowaniem uniwersytetu katolickiego wszczęło akcję zbierania podpisów i wysyłania protestów do władz uczelnianych. Tym razem chodzi o University of Detroit Mercy, który na swojej stronie internetowej często odwołuje się do pro-aborcyjnych organizacji tj. „Planned Parenthood” oraz „National Organziation for Women”. Stanowisko uczelni wywołało konsternację studentów opowiadających się za ochroną życia człowieka od poczęcia.

Uczelnia katolicka na swojej stronie internetowej umieściła linki do stron „Planned Parenthood” oraz „National Organization for Women” w dziale Careers & Professional Resourcess, przedstawiającym możliwości kariery zawodowej realizowanej właśnie w tych strukturach. Ponadto, na te organizacje chętnie powołuje się wydział Women’s and Gender Studies. Uczelnia podaje linki także innych skrajnie feministycznych organizacji.

Okazuje się również, że pracująca na uniwersytecie dr Jane Schaberg, wykładowca studiów religijnych i kobiecych, otwarcie popiera aborcję. Na swojej stronie internetowej podaje, że jest członkinią „National Organization for Women” i popierającej aborcję grupy „Catholics for Free Choice”. Kobieta jest ponadto autorką obrazoburczej dla katolików książki „The Illegitimacy of Jesus: A Feminist Theological Interpretation of the Infancy Narratives”, w której sugeruje, że Jezus nie został poczęty za przyczyną Ducha św., lecz że jest owocem gwałtu.

Amerykańskie TFP wzywa do wysyłania protestów do dziekana uniwersytetu ks. Geralda L. Stockhausena, domagając się od niego usunięcia ze strony internetowej wszelkich odwołań do pro-aborcyjnych organizacji, a także zwolnienia wykładowców, którzy jawnie przeciwstawiają się doktrynie katolickiej. Więcej szczegółów na stronie www.tfp.org.

Źródło: Tfp.org, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Akcja TFP - Sprzeciw wobec związków katolickiej uczelni z organizacjami pro-aborcyjnymi»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]