Od dziś do piątku nad Białorusią będzie latał amerykański samolot zwiadowczy

Aktualizacja: 2008-04-7 3:47 pm

Poinformował niezależny portal internetowy Karta – 97. Według służb prasowych białoruskiego resortu obrony loty zwiadowcze zostały wcześniej uzgodnione i wiążą się z kontrolą ruchów wojsk na terytoriach Białorusi i Rosji.

Przeloty zwiadowcze w otwartej przestrzeni powietrznej obu krajów są jednym z elementów porozumienia zawartego między Waszyngtonem, Moskwą i Mińskiem.
Kilka dni temu prezydent Białorusi, podczas spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Obrony zapowiedział konieczność zmian w doktrynie wojskowej Republiki. Aleksander Łukaszenka przyznał, że ekspansja NATO na Wschód oraz możliwość rozmieszczenia w Polsce i w Czechach elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej stwarzają, nową , niebezpieczną sytuację w tym regionie Europy. Prezydent Białorusi dał do zrozumienia, że – armia jego kraju musi pozostawać w stałej gotowości bojowej chroniąc zachodnich rubieży Związku Białorusi i Rosji. 

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1927 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]