Nazistowska geneza aborcji na billboardzie

Aktualizacja: 2010-03-4 12:42 pm


Prekursorem mordowania dzieci poczętych w okupowanej przez Niemców Polsce był Adolf Hitler, wódz III Rzeszy. Okazały billboard przypominający ten niewygodny i skrzętnie ukrywany przez środowiska aborcyjne fakt można na razie obejrzeć przy rondzie Śródka w Poznaniu. Pomysłodawcy akcji – działacze Fundacji Pro – zapowiadają, że ruszą z nią w całej Polsce.

Na poznańskim billboardzie widać twarz führera oraz zdjęcia zmasakrowanych dziecięcych ciałek. – To fakt historyczny, że prekursorem aborcji w Polsce był Adolf Hitler. Rozporządzenie nazistów z 9 marca 1943 r. legalizowało mordowanie dzieci w odniesieniu do tzw. robotnic wschodnich – informuje Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia. Jego zdaniem, w tej zbrodniczej decyzji Hitlera uderzająca jest zbieżność dat, “bo w okolicach 8 marca rozmaite grupy i środowiska domagają się umasowienia aborcji”. – Więc pomyśleliśmy, że jest to ważne. Warto to ludziom przypomnieć, ponieważ wiadomo, do czego doprowadziły rządy hitlerowców – mówi Dzierżawski. Według niego, poznański billboard jest również formą przestrogi. – Można w tym miejscu zacytować myśl Jana Pawła II z “Evangelium vitae”: “Demokracja bez wartości przeradza się w jawny lub ukryty totalitaryzm”. I warto, żeby społeczeństwa demokratyczne zadały sobie pytanie, czy nie są na tej drodze – podkreśla Dzierżawski. Jednocześnie zapowiada, że antyaborcyjne plakaty zostaną rozmieszczone w pozostałych polskich miastach.
Łukasz Wróbel, współorganizator wystawy “Wybierz życie”, wskazuje, że nowa kampania billboardowa z wizerunkiem Hitlera przypomina o tragicznych czasach z historii Polski. Zauważa, że “niestety, do aborcyjnych pomysłów wodza III Rzeszy w Polsce wciąż się wraca”. – Ta kampania w bardzo dobry sposób zadaje pytanie: czy jako Polacy w wolnej Ojczyźnie mamy tyle samo do zaoferowania Polkom i dzieciom, co Hitler? Czy III Rzeczpospolita ma być pod tym względem podobna do III Rzeszy? To stale powracający temat, warto o nim głośno mówić, nawet w postaci tak zdecydowanych środków wyrazu, jakim są te plakaty – zaznacza Wróbel.
Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, nie kryje zadowolenia z planów umieszczenia na billboardach właśnie tego rodzaju plakatów antyaborcyjnych. – Przywołuję tę sprawę przez bez mała trzydzieści lat, a teraz nareszcie doczekałem się tej szczęśliwej chwili, że umieszczono to na billboardzie – oświadcza Zięba. W jego ocenie, plakat zawiera “tragiczną prawdę historyczną, o której dawniej nie można było mówić”. – Nie mogła się ona przedrzeć do mediów i dotrzeć do społeczeństwa – dodaje prezes. Przypomina, że “jeszcze Sługa Boży Prymas Stefan Wyszyński cytował dokumenty niemieckich zbrodniarzy, które wskazywały, że okupant z antykoncepcji i aborcji uczynił jedno z narzędzi walki z Narodem Polskim”.

Jacek Dytkowski

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]