Brytyjscy ginekolodzy: wcześniaki "blokują" łóżka w szpitalach

Aktualizacja: 2006-03-27 12:00 am

Brytyjscy lekarze położnicy i ginekolodzy z królewskiej uczelni Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (RCOG) stwierdzają, że należy zaadresować problem utrzymywania dzieci-wcześniaków, ponieważ "blokują one łóżka" w szpitalach.

W opublikowanym dokumencie, będącym komentarzem odnośnie zapytania Związku Bioetyków Nuffield Council on Bioethics o etykę przedłużania życia, lekarze z RCOG stwierdzają, że "Pewien nacisk należy położyć na ekonomiczne warunki, ponieważ istnieje realny problem "blokowania łóżek" na oddziałach noworodkowych, przez co rodzące kobiety muszą być przenoszone do innych oddziałów, narażając tym samym ich zdrowie oraz ich dzieci."

"Jednym z problemów "sukcesu" w intensywnej opiece noworodków jest to, że lekarze nieustannie naruszają granice. Istnieje stała potrzeba zwiększania ilości łóżek, tak aby pokryć wzrastającą tendencję i aby próbować ratowanie dzieci w coraz niższym wieku rozwoju." – stwierdza dokument RCOG.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=190 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]