Powstaje kolejny meczet dla 11 tys. warszawskich muzułmanów

Aktualizacja: 2010-02-25 3:45 pm

“Przy rondzie Zesłańców Syberyjskich z ziemi wyszła już budowa meczetu. Powstaje głównie dzięki pieniądzom saudyjskiego sponsora. – Będziemy się tam modlić i tłumaczyć Polakom, że islam jest religią umiarkowaną – zapowiada muzułmański inwestor.”, a o wydarzeniu radośnie informuje Gazeta Wyborcza.

12-metrowy budynek meczetu zwieńczony będzie 18-metrową wieżą, z której jednak, jak zapewnia Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej działającej w Polsce, nie będzie nadawany głos muezina wzywającego do modlitwy. “Będzie słyszalny tylko w sali modlitw.” – mówi Samir Ismail. Oczywiście należałoby dodać: na razie, bo na razie jest muzułmanów w Warszawie “tylko” 11 tysięcy, czyli jedna-czwarta wszystkich mieszkających w Polsce. Później, gdy w myśl prowadzonej przez Unię Eurojejską polityki imigracyjnej napłynie ich więcej, “poproszą” oni odpowiednie władze o nieco więcej.

Meczet, finansowany przez anonimowego “prywatnego dobroczyńcę z Królestwa Arabii Saudyjskiej”, będzie drugim meczetem w Warszawie.

Obok meczetu, który ma być gotowy jesienią tego roku, powstanie trzypiętrowy budynek Ośrodka Kultury Muzułmańskiej, zaprojektowany przez warszawską firmę KAPS Architekci.  Samir Ismail zapowiada, że ośrodek będzie nie tylko miejscem modlitwy, ale również prezentacji “właściwego obrazu islamu jako religii umiarkowanej”.

Dziś Polakom można już wszystko wmówić, nawet to jak bardzo umiarkowaną, a może nawet pokojową religią jest Islam. Wmówić przynajmiej czytelnikom Gazety Wyborczej, czyli zdezorientowanej grupie, która wydaje się zapominać o co szła Bitwa pod Wiedniem. Ale przecież to było już tak dawno, a i czasy się zmieniły, i Muzułmanie z pewnością spotulnieli. Wystarczy zabłąkać się do tych etniczno-religijnych dzielnic Paryża, Londynu czy Frankfurtu, albo przybyć na tradycyjne noworoczne fajerwerki “biednej młodzieży francuskiej”, urządzającej sobie zabawę w podpalanie tysięcy samochodów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Gazeta Wyborcza
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18799 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]