Ekspert ONZ na sympozjum w Australii: 9-11 było dokonane przez "kogoś wewnatrz"

Aktualizacja: 2008-03-10 5:02 pm

Prof. Hans Koechler, doświadczony doradca ONZ podczas międzynarodowego sympozjum w Australii na temat “Globalnej wojny z terroryzmem” powiedział, że “wydarzenia 9-11 mogły być dokonane przez kogoś wewnątrz” (Inside job), sugerując zaangażowanie amerykańskich służb specjalnych.

“Nie jestem chłopcem – mam 59 lat” – powiedział prof. Koechler – “Ale w oficjalnej wersji jest [zbyt] wiele sprzeczności i nieścisłości. [Jak choćby ta, gdzie] ktoś kto nie potrafił sterować [lekką awionetką] Cessna, a spowodował wydarzenia 9-11”. Prof. Koechler podając ten przykład mówił o domniemanym pilocie samolotu Lot Numer 78, Hani Hanjour, który miał dokonywać istnej ekwilibrystyki sterując Boeingiem 757 przed jego uderzeniem w budynek Pentagonu, nie mając pojęcia o sterowaniu awionetkami.

Hans Koechler, profesor filozofii na uniwerystecie austriackim, jest autorem ponad 300 książek i naukowych opracowań w różnych językach m.in. na temat terroryzmu. W swojej najnowszej książce pt Globalna wojna z terrorem i metafizyka wroga, wspomina również wydarzenia 9-11 pisząc m.in., że media zamiast zajmować się różnymi sprzecznościami występujacymi w oficjalnej wersji i wyjaśniania ich, narzuciły “dogmat politycznej poprawności” mówiący o “19-islamskich porywaczach kierowanych przez “bazę” (Al-Qaeda)”.

Podczas spotkania w Australii, prof. Koechler wspomnial również o głośnym wystąpieniu w parlamencie japońskim posła Fujita [zob. tutaj], głośnym niestety tylko w Japonii, gdyż charakterystycznie żadne media zachodnie i tzw. elita intelektualna nie wspomniała o tym wydarzeniu. Prof. Koechler powiedział, że ta zmowa milczenia jest “wielce mówiącym przykładem” braku odwagi korporacyjnych mediów do podjęcia sie rzetelnego wyjaśnienia wydarzeń 9-11.

Prof. Koechler od 1972 roku jest doradcą ONZ. W 2000 roku został oddelegowany przez Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana jako obserwator procesu przeciwko zamachowcom samolotu Pan Am Flight 103, który został wysadzony i spadł w miejscowości Lockerbie w Szkocji, zabijając 270 osób. Prof. Koechler w ostrych słowach skrytykował śledztwo, procedury sądowe i wyrok, nazywając je “spektakularną pomyłką sądową”. Podczas procesu, zarówno Stany Zjednoczone jak i Wielka Brytania nie zezwolił na pełne śledztwo i przesłuchanie świadków, zawężając całą sprawę do jednego oskarżonego – skazanego na dożywocie – który najprawdopodobniej był jedynie niewiele znaczącym pośrednikiem.

 

ZOB. RÓWNIEż:

 

 

 

The Reflecting Pool , 2008 – Jarek Kupsc (Writer/Director/Actor),
Joseph Culp (Actor/Producer),
Jodie Baltazar (Producer)1 h 46 min – NTSC

www.reflectingpoolfilm.com

KUP DVD!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1784 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]