PiS chce specjalnej grupy do monitorowania stron pedofilskich i homoseksualnych

Aktualizacja: 2009-12-20 9:56 am

Politycy największej opozycyjnej partii chcą, by przy MSWiA powstał zespół zajmujący się zwalczaniem przestępstw seksualnych. Miałby on sprawdzać również strony homoseksualistów, szukając na nich pedofilów-homoseksualistów.

Interpelację, którą grupa posłów PiS zamierza zgłosić w piątek w Sejmie, podpisało 27 parlamentarzystów – pisze „Rzeczpospolita”.

– Zespół monitorowałby również internetowe strony homoseksualistów. Mamy bowiem do czynienia z propagowaniem przez niektóre środowiska homoseksualne tzw. pozytywnej pedofilii – mówi w rozmowie z „Rz” autor interpelacji Stanisław Pięta.

Posłowie PiS domagają się też od MSWiA ujawnienia informacji na temat liczby wykrytych w ciągu ostatnich dziesięciu lat przypadków pedofilii, z wyszczególnieniem przypadków pedofilii homoseksualnej.

– Nie twierdzę, że każdy gej jest pedofilem. Ale popatrzmy na przykład Wielkiej Brytanii. Tam od 20 do 43 proc. ujawnionej pedofilii to przypadki homoseksualne, podczas gdy tylko 1 proc. społeczności określa się jako geje. A to znaczy, że jest to problem – podkreśla Pięta.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by MSWiA przygotowało dane dotyczące przypadków zrzeczenia się przez matkę dziecka na rzecz homoseksualisty. W listopadzie ujawniono, że homoseksualny aktywista Arkadiusz Karski na swojej stronie internetowej tłumaczył, jak osoba homoseksualna może obejść prawo, by adoptować dziecko.

Trzy tygodnie temu parlamentarzysta PO Krzysztof Brejza złożył w MSWiA interpelację w sprawie bezkarności rozpowszechniania dziecięcej pornografii w sieci. W odpowiedzi pedofile zaczęli oczerniać go w internecie. W środę powiadomił o tym Prokuraturę Krajową i domaga się ich ścigania.

MaRo/Rp.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16776 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]