- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Antychrześcijańskie skandale w Pałacu Prezydenckim, Sejmie – a społeczeństwo śpi, usypiane również przez zjudaizowanych przedstawicieli Kościoła

Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.

W odróżnieniu do poprzednich lat, na uroczystości w Pałacu Prezydenckim nie był obecny Prezydent RP i przewodziła jej żona Prezydenta, pani Maria Kaczyńska, która wraz z Sekretarzem Stanu Kancelarii Prezydenta, panią Ewą Juńczyk-Ziomecką wręczyła w imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia “osobom zasłużonym dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce oraz w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”.

Pan Prezydent, który – oficjalnie chory, a nieoficjalnie, przed zbliżającymi się kolejnymi wyborami być może woli unikać tak ostentacyjnych gestów uznawanych w społeczeństwie polskim jako przejawy antypolonizmu – oddelegował swoją żonę, która (jak twierdzą złośliwi) z profilu bardziej pasuje do zgromadzonych gości.

Pan Prezydent niezwykle hojnie obdarował środowisko żydowskie i uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg osób słynących z antypolskiej i antykatolickiej działalności.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce” odznaczony został

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLČIK.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”, odznaczeni zostali:

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Krzysztof Symcha KELLER oraz Michael Joseph SCHUDRICH

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA oraz Marek SZUKALAK

Za “zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce”, odznaczeni zostali:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI – Yosef EREZ oraz Michał Stanisław SAMET.

Uroczystość Chanuki w Pałacu Prezydenckim – 15 grudnia 2009.


Natomiast w Sejmie RP świece chanukowe zapalił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wraz z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał pamiątkowy świecznik żydowski.

Niesiołowski wyraził radość z faktu, że “to wielkie święto wielkiego narodu żydowskiego jest obchodzone również w gmachu polskiego parlamentu”.


W zeszłym roku Lech Kaczyński odwiedził synagogę Nożyków, gdzie zapalił świeczkę na Menorze. W uroczystości uczestniczył kapelan Prezydenta, ks. Roman Indrzejczyk.
Polecamy przyjrzeć się ortodoksji katolickiej tego księdza. Jak widać z jego poglądów i stanu wiedzy (nawet tej katechizmowej, na podstawowym poziomie) chyba bliżej mu do judaizmu niż do stanu kapłana katolickiego – zob wywiad tutaj [1].

Pinchas Menachem Bramson i ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Zdjęcia: wp.pl / Paweł Jaworski

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  • [25]
  • [26]
  • [27]
  • [28]