Detektywi policyjni Los Angeles: Atak na synagogę dziełem “organizacji przestępczej z powiązaniami z Izraelem”

Aktualizacja: 2009-12-4 11:43 pm

Policja miasta Los Angeles prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny w dniu 30 październik br., która wywiązała się w synagodze Adat Yeshurun Valley Sephardic Synagogue w North Hollywood, uważając stoi za tym “organizacja przestępcza z powiązaniami z Izraelem” – stwierdza dziennik Los Angeles Times.

Strzelanina miała miejsce na parkingu podziemnym synagogi, gdzie postrzelono w nogi dwie osoby. W dniu strzelaniny policja natychmiast oznajmiła, że chodzi o możliwość “przestępstwa z nienawiści” (Hate crime), z czego skwapliwie skorzystała społeczność żydowska wprowadzając i organizując zwiększone środki ostrożności, najczęściej pokrywane ze funduszy pochodzących z kieszeni podatnika. Momentalnie też żydowskie agencje prasowe na całym świecie wraz z czołową Ligą Przeciwko Zniesławieniu – ADL, podniosły alarm pisząc o kolejnym “antysemickim ataku”.

Pierwsze wyniki dochodzenia wykluczyły jednak niemal zupełnie “przestępstwo z nienawiści”, koncentrując się na wątkach kryminalnych, gdyż chodzi najprawdopodobniej o “strzelanię, która miała na celu uciszenie kogoś” – pisze dziennik.

Jakkolwiek policja nie wypowiedziała się definitywnie o sprawcach ataku, to “wiele agencji i służb porządkowych twierdzi, że dochodzenie kieruje się w stronę kryminalnych związków izraelskiej społeczności imigrantów”. Pod tym zaowalowanym pojęciem kryją się groźni przestępcy działający w Stanach Zjednoczonych, zorganizowani w ramach mafii skupiającej Żydów izraelskich oraz  Żydów z b. Związku Sowieckiego, stanowiących trzon największej obecnie w Stanach Zjednoczonych mafii, znacznie przewyższającej swymi wpływami i brutalnością działania słynną kiedyś mafię włoską.

Izraelska agencja JTA zamieściła, jakby wstydliwie, jedynie krótką, kilkuzdaniową notę o dochodzeniu policji, w przeciwieństwie do obszernych tekstów traktujących o przypadkach tzw. antysemityzmu.

ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Los Angeles Times | JTA
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16360 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]