Supermarkety w Polsce nie chcą uszanować świąt. Będą handlować

Aktualizacja: 2009-12-3 11:29 am

Supermarkety wpadły na pomysł jak zignorować zakaz handlu w święta. Sieci otwierają stacje benzynowe, a przy nich sklepy. Wówczas handel jest legalny nawet w Boże Narodzenie.

W święta, kiedy supermarkety nie handlują ich obroty spadają o miliony złotych. Jeden dzień wolny od pracy oznacza w przypadku takich sieci jak Tesco, Carrefour czy Auchan, utratę obrotów rzędu 100 tys. zł w jednym sklepie.

Takich wolnych od handlu dni świątecznych mamy 12 w roku (m.in. Boże Narodzenie, Wielkanoc, rocznicę Konstytucji 3 maja). Dlatego duże markety szukają sposobów na to, by choć w części odrobić tracone przychody. Można to zrobić otwierając minimarkety, na własnych stacjach paliw, rozwijanych obok własnych dużych sklepów. Stacje paliw mają bowiem prawo handlować także w święto.

– Pomysł uruchomienia sklepów na stacjach pojawił się po wprowadzeniu zakazu sprzedaży w dużych sklepach w dni świąteczne – przyznaje Aleksander Hołoga z Intermarche. Pomysłom Intermarche przyglądają się sieci, które też mają własne stacje.

JaLu/Dziennik.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16295 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]