New Jersey: Alkohol i nuda, nie antysemityzm – przyczyną wandalizmu na cmentarzu żydowskim

Aktualizacja: 2008-01-30 3:39 pm

Czterech nastolatków, którzy dokonali aktu wandalizmu na żydowskim cmentarzu w New Brunswick w stanie New Jersey, nie czynili tego z pobudek antysemickich – stwierdza po dochodzeniu urząd prokuratora.

Młodzi wandale, którzy poprzewracali ponad 500 nagrobków na cmentarzu Poile Zedek, uczynili to “pod wplywem alkoholu i z nudów”. Prokurator Bruce Kaplan z powiatu Middlesex stwierdzil, że “Stało się jasne podczas dochodzenia, że młodzieńcy nie wiedzieli, nie rozumieli i zupełnie nie interesowali się religijnymi symbolami na bramie cmentarza i na nagrobkach”. Młodzieńcy w wieku 15-17 lat, mieszkający niedaleko cmentarza żydowskiego, przez około 4 godziny zabawiali się przewracaniem nagrobków, niektórych o wadze ponad 1 tony.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1626 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]