Wrocław: figura Matki Bożej sprofanowana

Aktualizacja: 2009-11-25 1:59 pm

W nocy z 14/15 listopada uszkodzona została figura Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju stojąca przed wrocławską katedrą. Władze kościelne wciąż nie wydały oświadczenia w tej sprawie, a po mieście krąży mnóstwo wersji wydarzeń. Niestety, szczególnie prawdopodobna jest ta o celowym akcie wandalizmu.

W czwartkowy wieczór grupa wiernych zebrała się przy uszkodzonym pomniku, aby zmówić Różaniec św. w intencji wynagrodzenia za tę – oraz tak wiele innych – zniewagę wyrządzoną Matce Bożej w kraju, którego jest Królową.

Szczególnie gorszący jest fakt, że pomimo upływu kilku dni, figura nie została w żaden sposób zasłonięta. Mało tego – w dalszym ciągu, jak gdyby nic się nie stało, jest wieczorami iluminowana. Wygląda to, niestety, jak iście diabelska manifestacja – oto w samym sercu archidiecezji wrocławskiej stoi straszliwie oszpecony pomnik Matki Bożej, rozświetlony i wyeksponowany. Triumf wandalizmu i niedbalstwa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]