Watykan cofa szwedzkiemu zboczeńcowi pozwolenie na produkcję filmową w rzymskich kościołach

Aktualizacja: 2009-11-13 2:57 pm

Szwedzki komik i scenarzysta, otwarty homoseksualista, przygotowujący wraz ze szwedzką telewizją kolejny paszkwil na temat Kościoła katolickiego, nie otrzymał od władz watykańskich pozwolenia na filmowanie wnętrz kościołów rzymskich.

Jonas Gardell, uznany za “najbardziej znanego szwedzkiego geja”, zamierzał wykorzystać w prowadzonym przez siebie “religijnym programie telewizyjnym” materiały filmowane wraz z Sveriges Television, do ataku na chrześcijaństwo.

Szwedzki zboczeniec, uważający się za “praktykującego chrześcijanina”, twierdzi, że “Jezus nigdy nie wykluczyłby go”. Gardell zarzuca arcybiskupowi Sztokholmu, bp. Andersowi Arborelius wpłynięcie na Watykan celem cofnięcia pozwolenia.

Rzecznik arcybiskupa, Maria Hasselgren potwierdziła informację o cofnięciu pozwolenia, dodając, że biskup Arborelius nie wystawił wymaganych referencji, choć jednocześnie zaprzeczyła jakoby kontaktował się on w tej sprawie z Watykanem. Rzeczniczka stwierdziła, że “biskup nie może wspierać prowadzenia w bazylice św. Piotra w Rzymie produkcji filmowej prowadzonej przez Gardella.” Z pewnością obawiając się posądzenia o “brak tolerancji” dodała następnie, że “Nie ma to nic wspólnego z jego seksualnością, lecz opiera się na jego pozbawionym podstaw krytycyzmie wobec Kościoła katolickiego. Nie jest on zdolny do prowadzenia obiektywnej debaty, zatem byłoby co najmniej dziwne gdyby otrzymał on pozwolenie na [wstęp i filmowanie] naszych świętych miejsc. Czy Żydzi zezwoliliby przedstawicielom skrajnej prawicy szwedzkich demokratów na relacje z synagogi?” – pyta retorycznie rzeczniczka biskupa.

Gardell, którego antykatolicki establishment uznał za specjalistę od religii, i któremu uniwerstytet Lund nadał tytuł Honoris Causa w dziedzinie teologii, zamierza kontynuować swoje plany filmowe i zapowiedział filmowanie “na schodach bazyliki św. Piotra”.

“To jest bardzo niepokojące” – mówi Gardello o cofnięciu pozwolenia, i dalej zauważa całkiem trzeźwo –  “oznacza to w praktyce, że nakładają oni na mnie ekskomunikę.”CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Local
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15640 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]