Abp Levada odwraca swoje własne decyzje i mówi: stop adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Aktualizacja: 2006-03-10 12:00 am

Archidiecezja w San Francisco zdecyduje się na rozpatrzenie i cofnięcie obecnie obowiązujących przepisów, które w obecnym kształcie umożliwiają adopcję dzieci przez związki tej samej płci. 10 marca archidiecezja otrzymała list od przewodniczącego Kongregacji Nauki Wiary, kardynała William Levada, w którym stwierdza on, że: “Katolickie agencje nie powinny umożliwiać adopcji dzieci w domach prowadzonych przez homoseksualistów”. Instrukcja kardynała Levada zgodna jest z dokumentem watykańskim z 2003 roku, który mówi, że umieszczanie dzieci w homoseksualnych domach, jest wyrządzaniem wielkiej krzywdy dzieciom.
Najbardziej ironiczne w tym zdarzeniu jest to, iż to właśnie kardynał Levada, jako biskup Diecezji w San Francisco sam zezwolił na adopcję dzieci będących pod opieką Catholic Charities, przez pary homoseksualne.

W innych stanach, w tym w archidiecezji bostońskiej, próbuje się odwrócić obecnie obowiązujące przepisy i uniemożliwić adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Bostońska Catholic Charities przyznaje, że w ostatnich latach oddała do adopcji takim parom kilkanaścioro dzieci.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ha! Ha! Ha! – chciałoby się krzyczeć ze śmiechu. Levada jako arcybiskup diecezji, nie słuchał sie wytycznych Watykanu, a teraz sam te instrukcje wysyła do swych kolegów, wiedząc dokładnie, że mają oni autorytet Rzymu za nic. Biskupi amerykańscy rządzą się sami i nie wiem czy ściągnięcie Amerykanina do Watykanu i umieszczenie go na drugiej najważniejszej po Papieżu pozycji wzbudzi jakiś respekt ze strony biskupów-apostatów. A nawet jeśli cudem cofną te obecnie obowiązujące decyzje, to i tak takie organizacje jak Catholic Charities – liberalne agendy neo-katolicyzmu, które katolickie są tylko z nazwy – sprzeciwią się im .

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=156 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]