Tbilisi: rozprowadzano gazetki z wezwaniem do Gruzinów aby powiedzieli: "NIE żydowskim masońskim szpiegom"

Aktualizacja: 2008-01-6 9:06 pm

Gazetka oskarżająca Żydów o prowokowanie "przelewania krwi gruzińskiej", rozprowadzana była w Tbilisi – podaje gruzińskie biuro żydowskiej organizacji w krajach b. Związku Radzieckiego – Union of Councils for Jews in the Former Soviet Union.

Gazetka wydawana przez nieznany ruch o nazwie "Axali Sitkva", rozprowadzana była na stacjach metra stolicy Gruzji. Wzywa ono czytelników aby "powiedzieli NIE żydowskim masońskim szpiegom" i twierdzi, że "czyjaś własność dla Żyda jest jak porzuczona rzecz i właścicielem jej jest Żyd, który może ją sobie wziąć. [Jednak] aby Żyd mógł to zabrać, Gruzini będą przelewali krew na ulicach."

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1555 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]