Bluźniercza “sztuka” w Glasgow – Chrystus transseksualistą

Aktualizacja: 2009-11-5 5:26 am

Postępowcy prześcigają się w pomysłach, jak ciekawiej zakpić z Jezusa Chrytusa. Podczas homoseksualnego festiwalu sztuki w Glasgow wystawiana jest sztuka przedstawiająca Syna Bożego jako transseksualistę.

– Jezus to transseksualna kobieta. I chodzi po Ziemi właśnie teraz – można przeczytać w opisie przedstawienia. – Jest Córką Bożą, a także synem. A Boże dziecko nikogo nie potępia. Potrafi tylko kochać – dowiadujemy się dalej. Sztuka „Jezus, Królowa Nieba” jest wystawiana w Teatrze Tron w Glasgow w Szkocji podczas „Glasgay! Art festival”, który trwa do 8 listopada.

Fragment plakatu reklamującego bluźnierczą

Fragment plakatu reklamującego bluźnierczą “sztukę”.

„Dzieło” nie podoba się oczywiście miejscowym chrześcijanom. Gromadzą się pod teatrem ze świecami w rękach i protestują przeciwko bluźnierstwu. – Bóg: mój syn nie jest zboczeńcem! – można przeczytać na transparentach. Organizatorzy festiwalu uważają z kolei, iż w przedstawieniu nie ma nic zdrożnego – pokazuje ono jedynie osobistą drogę transseksualnego artysty do wiary.

sks/Pardon.pl/Tron.co.uk/Glasgay.co.uk


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15419 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]