To prokurator zdradził szczegóły śledztwa w/s porwania Krzysztofa Olewnika

Aktualizacja: 2009-10-26 3:41 pm

Prokurator Piotr Jasiński z Olsztyna zdradzał szczegóły śledztwa w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika lokalnemu biznesmenowi – donosi „Rzeczpospolita”. Przeciek przypadkowo odkryło Centralne Biuro Śledcze. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zajmie jeszcze dziś stanowisko w tej sprawie.

Piotr Jasiński uchodzi za specjalistę od uprowadzeń. Gdy olsztyńska prokuratura w 2006 r. przejęła śledztwo w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika, to on je prowadził i zbierał pochwały.

„Rzeczpospolita” dotarły do szokującej prawdy. Prokurator Jasiński o szczegółach postępowania informował olsztyńskiego biznesmena Wojciecha K.

Kim jest Wojciech K.? „Był rezydentem Pruszkowa w Olsztynie, bardzo niebezpieczny człowiek” – mówi „Rz” Jarosław S. ps. Masa, najważniejszy świadek koronny w Polsce. Jasiński opowiadał biznesmenowi o śledztwie od samego początku, zapewniał: „Sprawa się rozwija, ale spokojnie – jest pod kontrolą”.

Nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym Olewnika wyjaśniają teraz prokuratorzy z Gdańska – czytamy w obszernej publikacji „Rzeczpospolitej”.

Jasiński: jestem niewinny

Prokurator Piotr Jasiński z Olsztyna twierdzi, że „nie ma nic do ukrycia i sobie do zarzucenia”.

Prokuratura Okręgowa zapowiada, że w poniedziałek zajmie stanowisko wobec artykułu.

Prokurator Jasiński powiedział, że „na razie nie chce komentować” artykułu gazety, w którym są – jak powiedział – „kłamliwe doniesienia”. Pytany, czy w związku z tym rozważa pozwanie autorów artykułu, odpowiedział, że „w pierwszej chwili” taki krok przyszedł mu do głowy.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, gdzie pracuje Jasiński powiedział, że zgodnie z przepisami wynikającymi z ustawy o prokuraturze, prokurator Piotr Jasiński jest nadal czynnym prokuratorem zatrudnionym w wydziale V śledczym PO w Olsztynie. Mieczysław Orzechowski dodał, że „jest przeciwko niemu prowadzone postępowanie dyscyplinarne”. Nie ujawnił jednak szczegółów, zasłaniając się tajemnicą służbową. Zapowiedział, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zajmie w poniedziałek stanowisko w sprawie artykułu „Rzeczpospolitej”.

Historia udziału Jasińskiego w śledztwie ws. Olewnika

Piotr Jasiński prowadził sprawę zakończoną wykryciem sprawców porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Sprawa zakończyła się prawomocnymi wyrokami.

Następnie, po doniesieniu Włodzimierza Olewnika, prokurator Jasiński zaczął prowadzić kolejne śledztwo dotyczące ewentualnych nieprawidłowości w postępowaniu ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Jednak wewnętrzne postępowanie przeprowadzone w olsztyńskiej prokuraturze wykazało, iż prokurator Jasiński podczas pierwszego śledztwa wprowadził rodzinę Olewników w błąd i wpłynął na ich decyzję – chodzi m.in. o wycofanie zażalenia na decyzję o umorzeniu zarzutu udziału w grupie przestępczej Eugeniuszowi D.

Jasiński miał też przesłać do sądu niekompletne akta. W związku z tymi nieprawidłowościami rzecznik odpowiedzialności zawodowej postawił Jasińskiemu zarzuty w czerwcu 2008 roku – niejawne postępowanie trwa.

W maju 2008 roku śledztwo w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu dotyczącym porwania i zabójstwa Olewnika przeniesiono do Gdańska.

tvp.info / rzeczpospolita • 2009.10.26 [km]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: wyszkowski.eu -- [Org. tytuł: « To prokurator zdradził szczegóły śledztwa»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15172 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]